AVRUPA GEZİSİ

Bu yıl ilçemizde yine bir ilki gerçekleştirdik. Yunanistan’da yapılan uluslar arası çocuk halk dansları festivalinde ilçemizi, ilimiz ve ülkemizi en güzel şekilde temsil ettik. Festival öncesi çeşitli Avrupa ülkelerini kapsayan birde gezi planladık.
İlk gün İstanbul’un tarihi ve turistik yerlerini gezdik. Aynı gün Yunanistan üzerinden Avrupa gezimiz başladı. Makedonya, Sırbistan, Bosna Hersek, Hırvatistan, Slovenya, İtalya ve tekrar Yunanistan ile gezimizin Avrupa bölümünü bu ülkelerin başkentlerini ve tarihi yerlerini gezerek hızlı bir gezi turu ile tamamladık.
 

Gümürcüne’ de Türk kahvesinde yöre insanları ile sohbet imkânı bulduk. Öğrencilerimiz farklı kültür ortamında yetişmiş soydaşlarımız ile tanışma imkânı buldular. Selanik’te Atatürk’ün doğup büyüdüğü ortamı gördüler.Festivalin yapılacağı Kamena Vourla şehrinde öğrencilerimiz yöresel
oyunlarımızı başarı ile sergilediler. İzleyenlerden tam not aldılar. Özet olarak gezimiz sırasında bir çok farklı kültürü gördük. Bundan sonraki yıllarda da mehter takımımızla birlikte bu tür geziler yapmayı planlıyoruz.