Elbistan Yıldız Eğitim Kurumları, eğitim-öğretim ve sosyal kültürel alanlarda kazandığı başarılarına bir yenisini daha ekledi.

2013-2014 eğitim öğretim yılı içinde Temiz okul sağlıklı okul projesi kapsamında Beyaz Bayrak başvurusunda bulunan okulumuz, İl Sağlık Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün inceleme ve denetleme heyetinin yaptığı incelemelerin ardından Beyaz Bayrak almaya hak kazandı.

  Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğünde düzenlenen ödül töreni ile Beyaz Bayraklarını aldıklarını ifade eden Okul Müdürü Nurullah Çelebi Köker, şunları söyledi:

 Geçtiğimiz eğitim öğretim yılında okulumuz için beyaz bayrak başvurusunda bulunduk. Kahramanmaraş’tan gelen İl Sağlık Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü denetleme ve inceleme heyeti okulumuzun tamamını gözden geçirmişlerdir. İnceleme sonunda temiz ve sağlıklı okul olmamızdan dolayı teşekkür ederek kurumumuzdan ayrıldılar. 12 Kasım 2014 Çarşamba günü Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğünde yapılan tören ile İl genelinde toplam 26 okul arasına girerek okulumuz Beyaz Bayrak almıştır. Bu başarımızı halkımızla paylaşmaktan memnuniyet duymaktayız.